Riadiaci terminál výdaja nafty

Riadiaci terminál výdaja nafty

Toto moderné zariadenie je určené pre samoobslužné sledovanie výdaja nafty a iných pohonných hmôt a spotreby vozidiel na neverejných čerpacích staniciach. Výdaj je podmienený identifikaciou vodiča (popr. aj vozidla) kartou a znalosťou štvormiestneho kontrolného čísla (PIN). Pred začatím čerpania môže byť požadované zadanie až 4 doplňujúcich údajov. Tento kartový systém samoobslužného výdaja je vhodný vhodný najmä pre riadenie podnikových čerpacích staníc. Je možné vybaviť tlačiareň dokladov o výdaji.

Kartový systém je vybavený čítačkou bezkontaktných RF kariet PROXY, podsvetleným displejom pre zobrazovanie dát a kontextovej nápovedy a kovovou klávesnicou odolnou proti vandalismu. Je možné využiť jednokartový (karta osoby) alebo dvojkartový (karta osoby + karta vozidla) systém.

Terminál pre samoobslužný výdaj sa inštaluje k výdejnému zariadeniu s pulzovým výstupom a možnosťou ovládať motor čerpadla, prípadne ventil. Je možné pripojiť jednu výdajnú pištoľ. Doporučené napájanie elektroniky je zo záložného stroje UPS.

Software
Riadiaci SW sa inštaluje na PC prevádzkovateľa. Umožňuje kompletnú správu uživateľov aj vozidel. K dispozícií sú  dve výstupné zostavy (výpis čerpania za zadané obdobie výpis čerpánia za zadané obdobie podla firem), ktoré je možné zobraziť tlačením alebo odesielaním pomocou emailu. Dáta o výdajoch možno exportovať do iných programov (napr. firemný systém, Excel) pre ďalšie zpracovanie. 

Komunikácia
Komunikácia s riadiacim systémom je riešená pevnou komunikačnou linkou RS485. Na želanie zákazníka je s ohľadom na okolité podmienky možné použiť ďalšie spôsoby komunikácie: radioprenos, optokomunikácia alebo bluetooth do prenosného PC. Viac dole, viď „možnosti“.

Postup obsluhy
Užívateľ priloží kartu a zadá 4 miestny PIN kód. Užívateľ môže býť požiadaný o vloženie až 4 doplňujícich údajov (napr. stav km, číslo cestovného príkazu atď). Následne je automaticky spustené čerpadlo. Po dokončení tankovania sa výdaj automaticky ukončí a vypne sa čerpadlo (prípadne po stisku tlačidla STOP VÝDAJE). Užívateľ  odoberie doklad o čerpaní, ak je zariadenie vybavené tlačiarňou. Všetky údaje o transakciach sa ukladajú v riadiacom systéme.

Možnosti:

  • tlačiareň dokladov o výdaji, integrovaná v terminále,
  • prevodníky pre pevnú komunikačnú linku RS-485: prevodník LAN (externý), prevodník USB (interný nebo externý), prevodník RS232 - komunikačná karta KISS5.6 (interná alebo externá),
  • radioprenos: rádiové spojivo RfCU s párom antén - modul pre bezdrôtový prenos dát vo WiFi pásme, do 500 m za podmienky priamej viditeľnosti,
  • optokomunikácia: IRDA/USB prevodník pre prenosný PC,
  • bluetooth: modul pre bezdrôtový prenos dát do prenosného PC na krátke vzdialenosti (cca do 10 m).

 

obj.č. názov

22810-00

Riadiaci terminál s čítačkou kariet

22820-00

SW

22830-00

tlačiareň dokladov ku kartovému terminálu

22840-00

rádiové spojivo RfCU s anténami (pár)

22841-00

IRDA/USB – optický kábel

22842-00

usb bluetooth modul

22850-00

prevodník RS485/LAN

22851-00

prevodník RS485/USB - interný

22852-00

prevodník RS485/USB - externý

22853-00

prevodník RS485/RS232 - externý

22854-00

prevodník RS485/RS232 - interný

Fotogaléria

Máte nějaký dotaz ohledně produktu?

Nastavenia ochrany osobných údajov a súborov cookie

Súhlasom so zdieľaním údajov nám poskytnete informácie, ktoré potrebujeme na zlepšenie, analýzu a marketing tejto webovej lokality. Súhlasíte aj s prenosom údajov tretím stranám a mimo EÚ. Vyhlasujeme, že vami poskytnuté informácie sú zabezpečené proti zneužitiu.